Posolstvo nočného života na Vajnorskej ulici

Autor: Michal Šplho | 11.11.2011 o 10:33 | (upravené 11.11.2011 o 10:39) Karma článku: 8,19 | Prečítané:  2664x

Každý večer po ceste domov stretávam hŕstku prostitútiek. Postávajú pred našim barakom a lovia zákazníkov. Každý večer čelím neodbytným ponukám: Chceš fajku? Poď, ja to viem najlepšie z ulice... Pohľad do očí znivočeným, takmer bezzubým stvoreniam zanecháva na chrbte ľahké mrazenie ďaleko od erotického vzrušenia. Tak či onak počas noci predsa len niekoho ulovia, pretože potom pod našimi okami prevádzkujú svoju ordináciu. Po šiestich rokoch tolerovania situácie som to nakoniec musel uzavrieť otázkou: Prečo tieto služby existujú iba pre pánov? Prečo na ulici nestoja nabudení chlapíci ponúkajúci orálne služby okoloidúcim ženám?

Určite by to spôsobilo veľa zmien. Ako prvá by sa zmenilo oslovovenie zákazníka, namiesto: Chceš fajku? by museli zaviesť nejaké nové. Ponechám na fantázii čitateľa. Predstavte si ale, že nič podobné na našich uliciach neexistuje. Prečo? Stojí to za úvahu. Pri prvom zamyslení sa ponúka hneď niekoľko otázok respektíve odpovedí a v nasledovných riadkoch ponúkam hĺbkovú analýzu daného problému.

 

Absencia orálnych služieb pre ženy na našich uliciach je výsledkom vyššej morálnej úrovne žien. Muži v tomto prípade predstavujú zvrátený druh ktorý tisícročia vyhľadáva služby, ktoré ženy s opovrhnutím odmietajú verejne vyhľadávať. Tie najbiednejšie ich radšej budú ponúkať, čo sa dá vnímať skôr ako obeť než ako morálnu zvrátenosť.

 

Je tiež celkom možné že ženy sexuálne aktívne na to majú svojich ľudí (alebo svojho človeka), sú primerane vyťažené a tie ostatné to k životu nepotrebujú. Vyhľadávanie orálnych služieb na verejnosti je pre ne tým pádom bezpredmetné. To ale prezrádza, že nie sú primerane vyťažení všetci muži, ktorí to k životu potrebujú. Nezaopatrení zúfalci potom brázdia nocou ulice a vytvárajú dopyt a morálnu rodovú nerovnosť.

 

Ďalšia alternatíva je diskriminácia žien. Absencia orálnych služieb pre ženy v našich uliciach je spôsobená pocitom nadradenosti, zanedbávaním, nevšímavosťou a ľahostajnosťou mužskej časti populácie voči ženám. Muži sú natoľko sústredení na svoje vlastné potreby, že sa podobným nápadom doteraz nezaoberali. Vnímajú seba a svoje potreby ako prioritné a potreby žien viac menej nevnímajú. V tomto prípade stojí daný problém za úvahu feministicky orientovaným hnutiam a aktivistom / aktivistkám. Mohli by verejne vystúpiť za právo žien mať prístup k rovnakým verejným orálnym službám ku ktorým majú prístup muži. Určite by to spestrilo aj volebné programy strán, ktoré sa utápajú v nezáživnosti a jednotvárnosti. Už si viem predstaviť volebné bilboardy, na ktorých známi politici oslovujú ženskú časť volebnej populácie prísľubom zrovnoprávnenia v najzávažnejších otázkach a potrebách žien.

 

Práve ma napadol iný scenár. Čo keby bolo všetko inak a na uliciach by v nočných hodinách neponúkali svoje orálne služby prostitútky mužom ale prostitúti ženám? Eventuálne odpovede sú tiež zaujímavé.

 

V prvom rade by to malo ekologický dopad. Na chodníkoch a pri zaparkovaných autách by nezostávali použité prezervatívy - k orálnemu uspokojeniu žien nie sú potrebné. Nemuseli by sme striehnuť na naše deťúrence pri obedných prechádzkach a okrikovať ich, aby nezbierali zo zeme tie divné veci patriace do smetných košov.

 

Vymenili by sa úlohy medzi partnermi. Prostitúti by makali v teréne, nemohli by teda chrániť územie a namiesto nich by ich kryli ich partnerky rekvalifikované na pasáčky. V tejto chvíli to totiž je opačne.

 

Policajti by pri raziách na prostitútov neboli skorumpovateľní a nenechali by sa podplatiť službou zadarmo. Teda aspoň väčšina z nich nie. Policajtky by sa na nočné razie nekvalifikovali. Razie by boli efektívne a mali reálne výsledky.

 

Mám pocit že následky takejto zmeny vyznievajú celkom pozitívne. To som ani netušil, aký dopad by mohla mať zmena uhla pohľadu na problém, ktorý, zdá sa, nie je problémom nikomu okrem obyvateľov postihnutých ulíc.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V SNS vyčkávajú na Danka a mlčia, viaže ich zákaz zhora

Andrej Danko nezvládol situáciu, SNS na vstup do koalície nemala. Myslí si to jej bývalý člen Rudolf Pučík, ktorý Danka do politiky dostal.

DOMOV

Horúčavy končia, príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.


Už ste čítali?